جادوگری چیست؟

زندگی فراتر از آن چیزی است که به آن فکر میکنی

سالها در گذر است.
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۳  کلمات کلیدی: تفکر

تا بحال شده از خود بپرسید، امروز من با دیروز من چه تفاوت کرده است؟
من میگویم، در روند هیچ و در کیفیت بدتر یا بهتر شده.
من میگویم، امروز ترافیک کمتر بود و من زودتر به کارم رسیدم، سرم خلوت تر بود، توان بیشتری برای انجام کارها داشتم، سر ظهر توانستم نماز را به موقع بخوانم و نهار را آرام خوردم و بدون استرس، وقتی به میخواستم به خانه برگردم سر راه دوستم را دیدم و با او به خانه برگشتم و در مسیر درباره اقتصاد، سیاست، مدهای روز و ... حرف زدیم. نفهمیدم چطور به خانه رسیدم. روز خوبی بود. نه!

ولی دیروز ترافیک صبحگاهی زیاد بود، مجبور شدم با مترو برم، 4 تا قطار صبر کردم تا در یکی بتوان جایی پیدا کرد که توی اون بچپم، توی مترو داشتم خفه میشدم. سر کار حوصله نداشتم، کارها روی هم ریخته بود حتی نتونستم نمازم را بخونم، نهار را هول هولی خوردم تا اومدم به خودم بجنبم دیدم باید برم، ولی چون کارهام تموم نشده بود رئیس اجازه نداد برم خونه و مجبور شدم چند ساعتی بیشتر کارم کنم تا کارها آنروز تمام شود، وقتی به خانه رسیدم حال روی پا ایستادن را هم نداشتم ولی با چهره عصبی و ناراحت همسرم مواجه شدم. چه روز گندی نه؟

تفاوت این 2 روز در چی بود؟ من که تفاوتی ندیدم فقط کیفیتش فرق میکرد. در 2 کلمه خلاصه شد، روز خوب و روز بد!
این تعریف هم از دیدگاه من بود نه شما! درسته؟ بنظر شما چطور میشه یک روز بهتر باشه؟
آها راستی جریان رفتن به خونه را تعریف نکردم. از فرط خستگی و بی حوصلگی توی مترو نشسته بودم دستم را بردم سمت موبایلم و اون در آوردم توی اون یک برنامه قرآن را داشتم و شروع کردم به خوندن اون (عربی و فارسی) دیدم چه جالب نوشته.

اى مردم در حقیقت براى شما از جانب پروردگارتان برهانى آمده است و ما به سوى شما نورى تابناک فرو فرستاده‏ایم. آیه 174 سوره نساء

تا به خانه درباره این آیه فکر کردم و گفتم این نور تابناک چیست؟ منظور از برهان چیست و ...

اینجا را داشته باشید. کمی برگردیم عقب، به نظر شما آلان دیروز بهتر بوده یا امروز؟

دیشب وقتی خوابیدم، خوابی دیدم و جوابی که از سر کار تا اواسط خوابم با من بود، جواب داده شد.
میدونید جواب چی بود؟ فکر کردن. آره جواب همونی بود که منو درگیر خودش کرده بود، نور تابناک فکر کردن بود. باید فکر میکردم. تا میفهمیدم، آن نور چیه؟

روز به روز میگذره و امروز ما با دیروز ما فرقی نمیکنه، هر روز میریم سر کار و برمیگردیم، میگیم، میخندیم، دعوا میکنیم، آشتی میکنیم و هزاران کار دیگه ولی آیا امروز ما با دیروز ما فرقی هم میکنه؟ امسال ما با پارسال ما چه فرق داشته؟ یک ماشین خریدید؟ یا بالاخره خونه؟ ولی در واقع هیچ پیشرفتی نداشتید اگر، ذهن خود را پرورش نداده باشید. اگر فکر نکرده باشید، اگر آموزش ندیده باشید، اگر تحلیل نکرده باشید. روزی یک دقیقه هم اگر فکر کنید به خدا، به علمش، به رفتار خودتون و بی ثمر بودن اعمال ما، حتی برای خودمون، اون وقت میتونید بگید، امروز بهتر از دیروز بوده. ولی اگر امروز یک قدم به طرف راه حق برنداشته اید، بدانید که روز خوبی نداشته اید.

یا حق