جادوگری چیست؟

زندگی فراتر از آن چیزی است که به آن فکر میکنی

چگونه اعتماد به نفس داشته باشيم.
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۱۱/۱٥  کلمات کلیدی:

سلام اين مطلب ربطی به جادوگری نداره وليکن اگه بخواهيد شروع کنيد بايد اعتماد به نفس داشته باشيد. اگر هم نخواهيد جادوگر شويد باز هم اين مطلب به درد شما ميخورد.

خوب چگونه ميشود اعتماد به نفس پيدا کرد؟ پرداختن به اين امر خود چندتا کتاب ميخواد. وليکن چند راه عملی ميتوانم برای شما بگم. اگر شما هم راهی داريد بگيد.

برای داشتن اعتماد بنفس يک شرط لازم است و آن نداشتن ترس است که خود اين امر بايد اعتماد به نفس داشته باشيد. پس ميتوان نتيجه گرفت که ايندو باهم رابطه مسقيم دارند. حال ما فرض ميکنيم که شما تا حدودی نميترسيد چگونه اعتماد بنفس را زياد کنيم.

درباره کاری که ميخواهيد انجام دهيد تحقيق کنيد.
ابتدا تمامی جوانب کار خود را بسنجيد. يعنی آگاهی کامل از کار خود داشته باشيد. وقتی شما ميدانيد که چکار ميخواهيد بکنيد. ۵۰٪ کار پيش رفته است. شما از جوانب کار معطلع هستيد. پس ميدانيد که اين کار را ميشود با تجهيزات و علم شما انجام داد يا خير. گاهی اوقات شما دو به شک هستيد. اين موقع است که اعتماد بنفس نقش اساسی را بازی ميکند. بخود ميگوييد بکنم يا نکنم؟

هيچگاه خود را دست کم نگيريد.
هيچگاه خود را کم فرض نکنيد. شما ميتوانيد کارهايی را انجام دهيد که هيچکس قادر به انجام دادن آن نيست. مثلا شما شايد بگوييد من هيچگاه نميتوانم يک وزنه ۱۰۰۰ تنی را بردارم. من ميگوييم شما ميتوانيد. ميگوييد چطور من ميگويم با علم نه با زور. بله شما راهی پيدا ميکنيد که آن وزنه را مثلا با يک جرثقيل برداريد. شما وزنه را برداشته ايد. پس شما ميتوانيد. هميشه به خود بگوييد من ميتوانم و هميشه قبل از انجام بکار ابتدا فکر کنيد. جوانب را بسنجيد تا بعدا سرخورده نشويد.

شکست اعتماد بنفس را ضايع ميکند.
هربار که شکست ميخوريد ضربه ای به اعتماد بنفس خود ميزنيد. قبل از انجام کار کليه جوانب را بسنجيد. اگر هم شکست خورديد ناميد نشويد دوباره فکر کنيد که چرا اينطور شد. حالا دوباره طرحتان را بريزيد و دوباره با نيرويی صد برابر اقدام کنيد. هچگاه بعد از شکست خود را ملامت نکنيد. بجای آه و ناله کردن فکر کنيد. چرا اينطور شد؟ چکنم که ديگر اينطور نشود؟ با انجام اين کارها اولا اعتماد به نفستان بيشتر شده و قويتر ميشويد و در ضمن قدرت تجزيه و تحليل شما بالا ميرود و دفعات بعد شکست کمتری را تحمل ميکنيد. عالمی ميگويد بهايی که برای کسب علم و تجزيه مسائل پرداخت ميشود يک هزارم هزينه ای است که در مقابل شکست پرداخت ميکنيد.

با افرادی که شما را کوچک ميشمارند معاشرت نکنيد.
افرادی هستند که وقتی ميخواهيد کاری را انجام دهيد برای شما آيه نحس ميخوانند اينگونه افراد قرص بی اعتمادی شما هستند. تا ميتوانيد با اينگونه افراد معاشرت نکنيد. و از آنها کمک نخواهيد. هميشه سعی کنيد با افرادی معاشرت کنيد که خود صاحب اعتماد بنفس زيادی هستند. چون اينگونه افراد اعتماد به انجام کار را دارند ميگويند که شما هم ميتوانيد. هميشه قبل از انجام کار با ديگران مشورت کنيد. (البته با افراد عالم نه جاهل در آن امر. مثل اينکه من ميخواهم يک کامپيوتر بخرم و بروم با قصاب سرکوچه مشورت کنم و بگوييد فلانی خيلی اعتماد بنفس داره ولی اين فرد با داشتن اعتماد بنفس لايق مشورت با شما در اين خصوص نيست.)

هميشه به ديگران کمک کنيد.
کمک کردن چه از نظر ذهنی چه يدی روی اعتماد بنفس شما تاثير بسزايی دارد. چون شما ميبينيد که ميتوانيد کاری را انجام دهيد. فرد مقابل به شما اعتماد دارد و شما نيز به خود اعتماد بيشتر پيدا ميکنيد. پس توقف نکنيد سعی کنيد به ديگران کمک برسانيد. (البته دوستی خاله خرسه نشه ها! ).

موفق باشيد