تمرین 7 از 29

امید خود را از دست ندهید.

شما یاد گرفتید که چطور صبر کنید، و این قدرت را در خود افزایش دهید، ولی چیزی که باعث دوام آوردن بیشتر اون میشه، داشتن امید است.

خیلی ها در مقاطعی از زمان امید خودشونو نسبت به مساله ای میخواهند از دست میدهند، این امر باعث میشه، صبر خودشونو در مقابل مشکل از دست بدهند، گاهی رو به خدا میکنند و از او شکایت میکنند.
ما نمیدانیم چی برای ما خوب است، چی نیست. همیشه باید به یاد داشته باشیم که خدایا، من صبر میکنم تا انتهای زندگیم، اگر تو صلاح میدانی این مشکلی که بنظر من هست را برطرف کن، اگر میبنی به صلاح من نیست، طوری این مشکل را از ذهن من پاک کن که نتوانم دیگر به سمتش بیایم.

مثال صلاح یک چیز ساده است، شما میبینید، فرزند کوچک شما، خواهر شما، برادر شما یا هر بچه کوچکی که اطراف شما هست داره با یک چاقوی تیز بازی میکنه، شما به هر کلکی که شده اون چاقو را از دست بچه میگیرید، بچه نمیدونه که اون چاقو چه خطری میتونه براش داشته باشه، برای همین هی نق میزنه، هی التماس میکنه، هر چقدر که شما براش توضیح میدی، گوش شنوا نداره و باز حرف خودشو میزنه.
خیلی از اوقات ما با خدا مثل همون بچه رفتار میکنیم.
یک مثال دیگه، خانوم یا آقایی تمایل داره به جنس مخالف خودش برسه، یکی رو انتخاب کرده و چون خدا دوستش داره و میبینه که به صلاحش نیست، هی چوب لای چرخ این رابطه میزاره و میخواد که شما برید کنار. ولی شما که خود را عقل کل میبینید، با اینکه پدر و مادر و دوستان شما هم میگن که بابا این رابطه خوب نیست، ولی عشق چشم شما را کور کرده و باز هی میخواهید به این خواسته برسید. این رفتار دقیقا مثل همون رفتار بچه نیست؟
خوب خدا باید چکار کنه، باید بزاره به طرف مقابل رسید؟ یا نزاره؟ حالا شما شب و روز دعا میکنید، میرید دخیل میبندید و ....
اگه شما جای خدا بودید، چه میکردید؟
امید خودتون را همیشه به این داشته باشید که خداوند بهترین را برای شما میخواهد و این شما نیستید که میدانید بهترین برای شما چیست.
هیچ وقت نخواهید فهمید که صلاح شما چیست، شاید بتوانید حدسی بزنید و بر روی این حدسیات کاری انجام دهید ولی همیشه باید این امید را داشته باشید که خداوند همیشه یاور شما است و کاری میکنه که بهترین فکر به شما را ه پیدا کنه.

امید خود را از رحمت خدا قطع نکنید.
یا حق

/ 2 نظر / 73 بازدید
رویا

الانسان یدبروالله یقدر انسان تدبیر میکنه وخدا در سایه تدبیر اون براش مقدر میکنه اینطور نیست که هیچوقت ندونیم صلاحمون چیه. امید به خدا همیشه ودرهمه حال مهمترین عمله وخدا چیزی رو به ما میده که برامون بهترین باشه.

صالح

سلام وبلاگ خوبی دارین. صلاح کار را خدا داند وبس امیدوارم موفق باشین [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]یا امام زمان [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] به امید دیدار