تمرین 18 از 29

سعی کنیم بیشتر به خواسته جمع عمل کنیم تا فرد

خوب امروز یک تمرین سخت دارم، سختی اون برای اینه که در خیلی از اوقات باید از خواسته خودت بگذری و به خواسته دیگران احترام بگذاری، کلا باید عمل وتو را فراموش کنی. البته این دلیل نمیشه، که خواسته خودت را ابراز نکنی، شما باید بگید من با این موضوع به این دلیل موافقم و اگر تونستی نظر دیگران را جلب کنی، که هیچ، اگر نشد، با شادی نظر اونها را قبول کنی، هیچگاه این احساس را نباید در طرف مقابل ایجاد کنی، که بر خلاف میل خودم دارم این خواسته شما را عمل میکنم و شما یکی به من بدهکار شدید.
باز هم با یک مثال توضیح میدم.
توی یک خانواده هستید و تمایل دارید برید مسافرت.
پدر خانواده: شیراز
مادر خانواده: مشهد
پسر خانواده: شمال
دختر خانواده: اصفهان
خوب حالا اگر شما بخواهید تصمیم بگیرید چه میکنید؟
به نفع مادر یا پدر خانواده کنار میایید؟ یا به نفع پسرها یا نفع دختر؟
مادر سعی میکرد، از مشهد بگه و فواید اون!
پدر هم از آثار تاریخی و حافظ و سعدی و ....
پسر هم که میگن میریم تنی به آب میزنیم و حالی از خود بدر میکنیم.
دختر خانه هم از صنایع دستی و جاهای گردشگری میگه.
همه چی با هم تناقض داره و اگر هر کسی به اصرارش ادامه بده، ممکنه اصلا اون سفر کلا منحل بشه.
خوب کدوم شهر؟ چقدر زمان؟ چقدر هزینه؟ وسیله حمل و نقل؟
اگر قرار باشه با ماشین برید، و  مشکل هزینه و زمان هم نباشه، میشه این 4 راه را به 2 راه کوچیک کرد (ساده سازی) یعنی مسیر شمال-مشهد و مسیر اصفهان-شیراز
از نظر مسافتی هر 2 تقریبا یکسان هستند، ولی مناظر زیباتری سر راه شمال مشهد است، پس با این ترفند میشه دختر را برای گرفتن عکسها زیبا در این مناظر تشویق کرد. ولی مشکل اینجاست، خوب پارسال این مسیر را رفته اید! پس مادر و پسر باید از خود گذشتگی نشون بدند و به خواسته خواهر و پدر احترام بگذارند.
پس میرن، اصفهان و مشهد. مهم اینجاست که این آقا پسر شیراز بیشتر هم بهش خوش میگذره و خانم هم اصفهان کلی صنایع دستی میخره!! اینجاست که پدر میگه، میرفتیم شمال بهتر بود ها!!!!!

/ 0 نظر / 67 بازدید