تمرین 14 از 29

همیشه با دیگران طوری رفتار کن، که دوست داری با تو رفتار کنند.

خوب شاید این حرف را خیلی زیاد شنیده باشید، ولی شنیدن کافی نیست، باید این کار را در تک تک وظایف روزانه خودتون بکار بگیرید.

دقت کردید، افرادی که بیش از حد لودگی میکنند، دیگران هم هیچ وقت اونها را جدی نمیگیرند؟ یا افرادی که بیش از حد جدی هستند، دیگران زیاد نمیتونند با چنین افرادی راحت باشند؟ همیشه عکس العمل افراد به رفتار خود شما بر میگرده، همیشه سعی کنید در زمان خودش، بامزه، در زمان خودش، قابل اعتماد و در زمان خودش غمخوار طرف مقابل باشید.

آدمها همیشه درست کردار نیستند، اگر در حق شما، کاری خطا کردند، فکر کنید، که اگر شما این کار را کرده بودید، دوست داشتید با شما چه رفتاری شود، همان رفتار را با طرف مقابل انجام دهید.

این فکر، که ممکن نیست، شما چنین خطایی کنید، فکری خام است، ممکن است، اگر شرایطی مانند طرف مقابل داشته باشید و همچنین، وسوسه شیطان نیز دلیلی شود، شما نیز چنین عملی را انجام دهید. پس سعی کنید، در روابط عاقلانه فکر کنید، و خیلی به مسایلی که باعث جدایی شود فکر نکنید.

البته اگر عمل فقط به خود شما برمیگشت، این حق را دارید، اگر به جمع برمیگردد باید جمع تصمیم بگیرد. همیشه بخشش راه حل مفیدی برای شما خواهد بود، به شرطی که فرد مقابل سود جو نباشد.

 

یا حق

 

/ 1 نظر / 43 بازدید
mozhan sorcerer

دوست عزیز این جادوگری نیست این که شما اموزش میدید روش بهتر زندگیه نه چیزه دیگه واقعا که