تمرین 11 از 29

ساده اندیش باشید

یکی از مشکلاتی که ما را از اصل جدا میکنه، پیچیده فکر کردن به مسایلی هست، در پیش رو داریم، برای مثال فرد مقابل چرا چنین کاری کرد؟ خوب اگر آدمی باشید که عادت به پیچیده فکر کردن داشته باشید، همیشه هزاران فکر منفی در ذهن شما جای میگیره، که فکر شما را از اصل موضوع منحرف میکنه.
اصلیترین سوال، چرا ما خلق شدیم؟ اگر بخواهیم پیچیده فکر کنیم، هزاران سوال دیگر در ذهن جای میگیره که جواب آنها را هم نمیتوانیم بدیم.

خوب راه حل چیست؟ چگونه میتوان ساده اندیش بود.

برای شروع به این کار ابتدا باید ببینید، هدف از سوال یا اتفاق یا کار، چیه، هدف اصلی را پیدا کنید، شاخه و برگهای اضافی را بزنید، تا قلب مسئله ظاهر شود، هنگامیکه آن قلب را پیدا کردید، میتوانید تک تک اتفاقات بعدی را نیز به همین روش جلو ببرید.

همیشه به خاطر داشته باشید، سنگ بزرگ نشان نزدن است، پس اگر میخواهید بزنید، از سنگهای کوچک استفاده کنید، بعد از مدتی میبینید، به جندین برابر اون سنگ بزرگ زدید و به آسانی و کمترین انرژی این کار را کردید.

یا حق

/ 1 نظر / 53 بازدید
رویا

سلام.کار سختیه آدم بتونه خودشو کاملا تغییر بده این به مرور امکان پذیره. داشتن استاد خوب وحاذق انسان رو توی این عمل یاری میکنه. امیدوارم همیشه استاد در کنار شخص باشه ممنون از راهنماییهاتون