تمرین سال 92-3

سلام دوستان

تک تک آیه های قرآن سرشار از حکمت است. در این تمرینات به ساده ترین و کارمدترین آنها برای ما انسانهای عادی اشاره میکنم.

هر وقت احساس کردید که گرفتار فکری شیطانی شدید، یا 2 دل بودید کاری را انجام دهید یا خیر. این سوره را بخوانید و خوب به معنی آن دقت کنید.

سوره النصر - جزء ۳۰

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِذَا جَاء نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ ﴿۱﴾

وَرَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّهِ أَفْوَاجًا ﴿۲﴾

 

فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کَانَ تَوَّابًا ﴿۳﴾

 

به نام خداوند رحمتگر مهربان

چون یارى خدا و پیروزى فرا رسد (۱)

 ببینى که مردم دسته‏دسته در دین خدا درآیند (۲)

پس به ستایش پروردگارت نیایشگر باش و از او آمرزش خواه که وى همواره توبه‏پذیر است (۳)

 

خوب به این سوره دقت کنید.

آیه 1 به پیروزی خدواند اشاره دارد و اینکه او انسانها را یاری میکند، ولی نکته مهم را شما پیدا کنید، یاری ما برای چی و کدام پیروزی، پیروزی در مقابل کی؟ فقط بدانید این وعده بسیار نزدیک است.

ماحصل این پیروزی، دیندار شدن همه ما هاست. پس برای این پیروزی به خودمان رحم کنیم و توبه کنیم و دست از کارهای خطا کوچکی که به نظر ماست، دست برداریم.

راننده تاکسی اضافه میگیرد، فروشنده، کم میفروشد، مدرس کم درس میدهد، کارمند کم کاری میکند، کارفرما در ماه 100 هزارتومن خود را مدیون میکند، برای چه؟ واقعا ارزش آن را دارد؟ وقتی جنگ نهایی شکل بگیرد، آن وقت خواهیم دریافت که تا بحال در زمین دشمن بازی میکردیم. بعد از فهم این موضوع دسته دسته توبه کنان دوباره به سوی او بر خواهیم گشت.

سوال اصلی این است، چرا برگردیم وقتی میتوانیم درکنارش باشیم. پس فرصت را از دست ندهید، از همین امروز سعی کنید هر روز به او نزدیکتر شویم، هر روز یک قدم.

 

 

 

 

/ 6 نظر / 139 بازدید
roya

سلام آقای مریدی عزیز تمرینات امسال هرچند مثل سال پیش هر روز نیست ولی خیلی جامع وعمیقه و آدم رو بیشتر به تفکر وتعمق می اندازه.وباعث میشه با توجه دقیقتر روی گفتار ورفتار وکردار کمتر به سمت خطا وگناه کشیده بشم واحساس بهتری دارم . ممنونم از شما که همیشه بهترینها رو برامون دارید . منتظر درسهای جدیدتون هستم . با سپاس فراوان

رز

سلام ممنون که آیه های نورانی قرآن را بر دل و جان ما می نشانید.

تینا ویتامین

سلام من مرتب خواب می بینم، خواب هایی که می بینم حتما اتفاق می افتد در خوابهایم از خیلی از سحر و جادویی که در محیط بود آکاه می شدم مثلا بله برون خواهرم بود فرداش خواب دیدم براد بزرگم با یک تشتی که پر از بچه گربه سیاه است بعد از 4 ماه که کار خواهرم داشت به جدایی کشیده می شد برارم گفت شب بله برون که مهمونارو راه می نداخته توی تیر چراغ برغ کلی دعا پیدا کرده

تینا ویتامین

ببخشید برق و اشتباه نوشتم

elyias

سلام بر شما. متاسفم که دیر با این وب آشنا شدم. البته اون زمانی که خیلی سنم کمتر بود به این وب سر زده بودم یکبار و واقعاً درک نمیکنم که چجوری چهره ی شما بعد این همه سال تو ذهن من مونده با اینکه من اصلاً چهره ها خوب یادم نمی مونه. در کل ای کاش میشد منم به ماورآء طبیعه وصل بشم.

یشای

خدا به ما یک عقل درست و حسابی بده تا از دست هرچی جن گیر و رمال و آدم احمقه راحت بشیم.