خود سازی شخصیت 2

سلام

امروز میخواهم درباره عقده حقارت و حسادت برای شما بگم.

شما آدم حسدودی هستید؟ همسر شما چی؟ فرزند شما؟ دوست شما؟
جوابها آره یا نه هست؟ خوب جواب تمام اینها اینه آره همه هستند ولی یکی کمتر و یکی بیشتر. این حسادت چطور خودشو نشون میده با یک مثال براتون میگم. همسایه روبرویی یک بنز خریده و شما خیلی از این ماشین خوشتون میاد، شما هم دوست دارید همچنین ماشینی داشته باشید تا اینجا خیلی خوبه، ولی توی دلتون میگید من که نمیتونم اصلا پولشو از کجا آورده اینجا تبدیل به حسادت میشه و پیش داوری میکنید و میگید حتما دزدی کرده یا سر کسی رو کلاه گذاشته آدم با پول حلال که نمیتونه همچین ماشینی رو بخره اینجا حس حسادت شما تبدیل به حس حقارت میشه یعنی خودتوت را در مقابل طرف حقیر و کوچک میبینید حالا برای اینکه بخودتون دلداری بدید طرف را متهم میکنید. و این ایده را به بقیه هم منتقل میکنید.

یک مثال دیگه میزنم در محل کار شما از فردی خوشتون میاد و دوست دارید با اون رابطه دوستانه داشته باشید ولی یکی از همکارها از شما به او نزدیکتره. شما به این نزدیکی حسادت میکنید و وقتی خودتون را  در مقابل فرد سوم کوچیک میبینید و ضعیف میخواهید به هر روشی که شده اونو از میدان خارج کنید. بهش تهمت میزنید توی جمع ضایعش میکنید و...

داستان مادر شوهر ها

یکی از مشکلاتی که اغلب خانمها با اون در جنگ هستند. حس مادر شوهر ها به عروسهاست. البته همه مادر شوهرها اینطور نیستند ولی خوب درصدی بالایی این حسادت را نسبت به عروس خود دارند. علت این حسادت خیلی زیاده ولی شایع ترین اون اینه که همیشه مادر یا پدر به جنس مخالف کشش داره و خوشش میاد یعنی مادر به داماد و پدر شوهر به عروس همیشه تضادها بین پدر و داماد و مادر و عروش هست. خوب بگذریم مادر ٢۵-٣٠ سال پسر خودشو بزرگ کرده، پرورش داده با مریضیهاش سر کرده، شبها تا دم صبح بیدار بوده، پسر دیر اومده خون جگر خورده و پسر؟ اونو فقط در حد مادرش دوست داره حالا فرد سومی وسط میاد بنام زن یا همون عروس. مادر میبینه که من به پسرم میگفتم منو میبری فلان جا برات فلان چیز رو بخرم پسره ناز میکرده حالا عروسه میگه بلند شو بریم اون ور شهر برام فلان جوراب را بخر پسره اومده خونه مامانش که مامانش رو ببینه بدون جون و چرا بلند میشه میگه بریم بخریم.
خوب هر کی باشه حسادت میکنه. ولی بعضی مادر ها خودشون را ضعیف میبینند و از این مسئله ساکی میشن و شروع میکنند به گیر دادن. خوب این همون عقده حقارته.

اگر میبینید کسی به شما گیر الکی میده و وقتی با چند نفر مشورت کردید و دیدید نظر شما صحیح است. دیگه از دست طرف ناراحت نشید. بلکه به خود ببالید چون شما از اون برترید. حداقل طرف مقابل این حس رو داره.

و شما هم هیچ وقت زیر آب کسی دیگه رو نزنید چون این عقده حقارت شماست و شما اعلام میکنید که من ضعیف هستم و حقیر. و اگر کسی بیش شما داشت زیر آب کسی دیگه رو میزد بدونید این فرد خیلی ضعیفه میدونید چرا چون خودشو اصلا قادر به مقابله با فرد ثانی نمیبیه که حتی بخواد بهش گیر بده! پس شما چه نتیجه ای خواهید گرفت؟

/ 5 نظر / 40 بازدید
مدی

حسادت درمان نداره؟

بابک

سلام عمو امید . عجب وبلاگی دار ها . خوشم اومد. امیدوارم همیشه به روزش کنی.

الهه

امان از حسادت بعضي مادر شوهرها به نظر من هم مادر زن بدجنس و هم مادر شوهر بدجنس هر دو حالت وجود داره اما همه ادمها بد نيستند من كه از مادر شوهر و بدرشوهرم متنفرم دلم ميخواد دنيا اينو بدونن از وصلت با جنين خانواده حسود و بستي بشيمونم جو و نا هوشيار باشين

شیرین

من که هر کاری کردم این حس حسادتمو نتونستم کنترل کنم نه درمون میشه نه چیز دیگه

سارا

سلام من نظرشمارو قبول دارم،مادرشوهرمن سه تا عروس داره ولی با من وجاری اولم خیلی مشکل داره وباعروس وسطش اصلا چون پایه غیبتشم هست اونقدر بهش میدون داده که با خودش اجازه میده پشت سر عروسا وداماد وحتی خونواده هامون حرف بزنه ومسخره کنه ،درصورتی که حاضره همه بچه هاشو قربانی همون پسرکنه وباتوجه به اونچه شما میگید باید اون عروسوبیشتر دوست نداشته باشه!!!!