کمی به خود رحم کنيم

امروز در راه با راننده ای صحبت کردم که جيگرم آتيش گرفت با خودم فکر کردم که چرا بايد چنين باشد. خواستم اين مطلب را به دوستان بگويم که کمی به خود رحم کنيد. چطور ميگم.

نيوتن قانون جالبی را کشف کرد که البته اين قانون در تمامی کتابهای دينی و فلسفی گفته شده است ولی ايشان در زمينه مادی اين قانون را اثبات کرد. نيوتن ميگه هر عملی باعث يک عکس العمل ميشود. و اين يک نکته خيلی مهم است.

شما اگر به پدر و مادر و نزديکان خود بدی کنيد دقيقا عکس العمل آن را از طبيعت ميبينيد اين را به عينه بارها و بارها ديدم و همينطور اگر خوبی کنيد نتيجه ای خوب را خواهيد ديد و اين را هم تجربه کرده ام.

ای دوستان به خود رحم کنيد چرا دوست داريد که به شما بی احترامی شود چرا دوست داريد زندگی بدی داشته باشيد چرا دوست داريد که زندگی خودتان از هم بپاشيد. امام حسن سخنی زيبا دارد ايشان ميگويند آنچيزی را که برای خود نمی پسندی برای ديگری هم نپسند و آن چيز را که برای خود میپسندی برای ديگران نيز بپسند. از اين سخن ميتوان دريافت کرد که هر عملی يک عکس العمل دارد (نيوتن) پس اگر شما نمیپسنديد که فرزندتان به شما بی احترامی کند پس فرزند خوبی باشيد اگر دوست نداريد کسی شما را اذيت کند شما سکی را اذيت نکنيد با اين عمل شما در حقيقت داريد به خود رحم ميکنيد و بخود احترام ميگذاريد.

من شخصی را ميشناسم که با پدر خود رفتار خوبی انجام نداد (هر چند شايد پدر، وظيفه خود را ۱۰۰٪ انجام نداد) وليکن هنوز که ميبينم از زندگی خوبی بر خوردار نيست. بارها و بارها به درگاه خداوند توبه کرد ولی هنوز به اون زندگی معمولی نرسيده است البته بهتر شده ولی هنوز معمولی نشده.

شما ای دوست عزيز با انجام هر عمل بدی، چوبش را خواهی خورد. برای جدايی دعا مينويسيد، برای حال گيری يک نفر کاری ميکنيد، برای بالا رفتن خود، زير آب ميزنيد. اين را مطمئن باشيد که چوبش را خواهيد خورد. اين است عدل الهی.

شنيده ام که ميگويند فلانی کلاه برداره و زندگی خيلی خوبی دارد. شما از بيرون زندگی ايشان را ميبينيد يک با که شده زندگی را از نظر خود اون فرد ببينيد. پسرش معتاد است، دخترش خراب است. زنش نا فرمان است و... اينها همه عکس العملهای طبيعت است. اگر دوست داريد زندگی خوبی داشته باشيد فقط به خود رحم کنيد. نيازی نيست به ديگران فکر کنيد. فقط به خود فکر کنيد و عمل کنيد. باشد خداوند حامی شما و راهنمای شما.

/ 4 نظر / 45 بازدید
samaneh

سلام اقای مريدی واقا خسته نباشيد. ممنون که به نظرات و سوالات خوانندگان وبلاگتان اهميت می دهيد. برای شما يک ايميل می فرستم و در ان جواب سوالاتی که لازم بوده را می نويسم.اميدوارم بتوانيد کمکم کنيد. حالا نظر من در خصوص اين مطلب: راستش به نظر من تا زمانی که ادم حسود توی اين دنيا وجود داشته باشد.مطمئن باشيد که از دعا برای اذيت کردن اطرافيان استفاده می شود.و انها هيچ ترسی هم از کارهايشان ندارند. يعنی انها انقدر از شدت حسادت حرص می زنند که به تقاص کار هايشان اصلا فکر نمی کنند. من در اطرافم خيلی ها را ديدهام که با دعا بستنشان و اين ادم های بدبخت حتی از ماجرا خبر هم ندارند چون اصلا به جادو اعتقادی ندارند. به شما قول می دهم اگر حال من خوب بشود هر طور که شده به اين ادم ها کمک کنم . اين وبلاگ را به انها معرفی ميکنم يا حتی دعای باطل سحر می دهم.هر کمکی که از دستم بر بياد می کنم . به اميد خدا.

ehsan

سلام ضمن خسته نباشیدوخواستم یظرم رو در مورد چند چیز بگم.شما در مورد قوه متخیله و اینکه همه چیز از درون به بیرون جاری میشود یا به قول شما (جادوی ذهن) صحبت کردید . هر عملی یک عکس العمل داره.نه به خاطر اینکه نیوتن گفته چون اینطور هست.پس حتما کسی که از این روش استفاده میکنه تاوانش رو پس خواهد داد.لازه شما خودت میگی که هر چیزی یه تاریخ مصرف داره پس اینم به زودی تموم میشه و بار مشکلات عاطفی میمونه.در ضمن اصلا شما جادوگری یاد ندادی .کمی متافیزیک.همین.لطفا جواب منو تو وبلاگ بده تا همه بخونند.البته اگر نمیترسی بازدیدکنندهگانت کم شه. این فقط جنبه نظر و انتقاد بود.امیدوارم انتقاد پذیر باشی برکت باشد.

ShaHroUz

سلام من فکر کنم قبلا اينجا يک عکس بود به نام چشم خدا..اما الان هرچی ميگردم پيداش نميکنم.....اگه ميشه بهم بگيد چه جوری ميشه پيداش کرد خيلی دوست دارم داشته باشمش

اميد

http://whatiswizard.persianblog.ir/1383_10_whatiswizard_archive.html#2989699