خوب بودن يا نبودن (۲)

سلام

درباره خوب بودن یا نبودن گفتم. بد نیست یکم بیشتر بگم و آرام آرام، کمی به مطالب فکر کنید. آدم خوب آدمی نیست که خوش بپوشد و یا خوش اندام یا خوش تیپ باشد. آدم خوب آدمی است که خوش حرف بزند.

این ایام، ایام محرم است ایام حسین است. همه ما میگیم حسین آدم خوبی است. ولی تا بحال چقدر حرفهای اونو گوش دادیم و فهمیدیم!!

وقتی حسین در جنگ بود گفت ببینید من فرزند کیستم؟ ولی فقط یک نفر شنید و آن هم حر بود. جالب است نه از بین آن چند هزار نفر فقط یکنفر شنونده بود.

یکی دیگر از نشانه های آدم خوب، شنونده خوب بودن است. شنیدن به معنی گوش دادن نیست. بلکه تجزیه و تحلیل الفاظی است که زبان دیگری جاری میشود.

همه آدمها نمیتوانند حرف خوب بزنند ولی آدم خوب حرف مقابل را میشنود،درباره آن فکر میکند و نتیجه میگیرد. این کار خیلی سخت نیست. اگر نمیتوانیم حرف خوب بزنیم پس سعی کنیم حرف دیگران را بشنویم، فکر کنیم، اگر خوب است بکار گیریم و اگر بد است آن حرف را دیگر به زبان هم نیاوریم. آنوقت به راحتی شما هم خوب مبشوید.

کم گفتن بهتر از زیاده بیهوده گفتن است.

/ 5 نظر / 50 بازدید
علی

خسته نباشی اميد جان مطالب شما را خواندم بسيار آموزنده و جالب است بابت زحماتی که می کشيد ممنونم دوست داشتيد به وبلاگ بنده هم سر بزنيد و با نظرات خوبتان مرا ياری کنيد

http://www.mi118.com/Register.aspx?Ref=50279

حسين

با سلام خدمت شما دوست گرامی وبلاگ بسيار زيبايی داريد به وبلاگ من هم سری بزنيد با تشکر حسين وبلاگ من www.tom3000.blogfa.com

س. الف

سلام حرف زدن با بيان شما . به نظر معمولی مياد . گوش من اگر اونو بشنوه بايد چطوری بياد ؟ معمولا وقتی دلگيری ميان دو دوست پيش مياد ؟ گوينده مقصر است از بيان الفاظ ناراحت کننده ؟ يا شنونده مقصر است از شنيدن يا درک منفی الفاظ ؟ اين مهم است .

ميشگا

عشق بسيار ارزيابی نمی کند فقط می بخشد مادر ترزا