تمرین 5 از 29

خشمگین نشو، و خشمگین نکن

درس بعدی که باید همه ما یاد بگیریم اینه که هر کسی یکسری حق و حقوقی داره، همچنین افراد نظریات خاص خودشونو دارند چه این خواسته ها درست باشند چه غلط.

پس هر گاه حرفی یا رفتاری خلاف باورهای خود میبینید، شما را سخت دگرگون میکنه و عصبی میشوید، به میزان کنترل خودتون میتونید از خود عکس العمل نشون بدید. خیلی ها چون تسلط کافی بر رفتارهای خودشون ندارند، این رفتار بصورت خشم بروز میکنه.

حالا چطور میشه که بتونیم این رفتار را کنترل کنیم.
اگر فرد مقابل عملی ازش سر زد که با افکار و اعتقادات شما همسو نبود، کافیه این جمله توی ذهن شما بیاد، که طرف همینه، نمیشه بیشتر ازش انتظار داشت.
برای مثال یک باطری 1.5 ولتی نمیتونه یک لامپ 3 ولتی را روشن کنه، پس نباید انتظار چنین چیزی را داشت. بلعکس اون هم صادقه یعنی یک باطری 3 ولتی یک لامپ 1.5 ولتی را میسوزونه.
وقتی شما این قانون را میدونید، پس هیچ وقت دچار این اشتباه نخواهید شد.
وقتی با یک نفر که هر روز در حال زندگی هستید، یا همکارتان که هر روزه با هم کار میکنید، یا دوستتان که برخی از روزها با هم هستید و ... این اخلاقیات و خصوصیات فرد را حتما میفهمید، پس اگر دوست دارید روابط شما بصورت حسنه دوام داشته باشه، هیچگاه روی اعتقادات طرف رژه نرید. همچنین اگر دیدید که کسی داره رژه میره، بیخیال باشید، چه اهمیتی داره، کسی که نمیفهمه دلایل شما برای این موضوع چیه براش ناراحت یا عصبانی بشید.

پس سعی کنید از رفتارهای دیگران خشمگین نشید،
و سعی کنید روی خطهای قرمز افراد پا نزارید.

تا دوستی و رابطه شما ادامه پیدا کند.

یا حق

/ 1 نظر / 52 بازدید
رز

دقیقا همینطور است