تمرین 15 از 29

به اعتقادات دیگران اهانت نکنیم، هر چند برخلاف نظر ما باشد

خوب این درس خیلی سخته، و ممکنه خیلی ها فکر کنند که این درس باعث میشه برخی موافق در مقابل دین برآید. ولی اینطور نیست.

شما با افراد زیادی در تعامل هستید، با ایده ها، نظریه ها و اعتقادات مذهبی مختلف.

یکی وجود خدا را قبول نداره، یکی شیطان پرسته، یکی مذهبی بسیار معتقد است و یکی مخالف شدید نظام و دیگری موافق آن.

خوب هر کسی مانند شما نظریه ای داره، شاید نظریه اون از نظر دین مردود باشه، یا از نظر شما قابل قبول نباشه، ولی این فرد با این نظریه عجین شده و مشکل است که از اون جدا بشه، اگر قرار باشه، که از اون اعتقاد رد بشه، باید در خودش یک انقلابی ایجاد کنه، که کاری بسیار سختی است.

خوب اگر شما به صراحت بخواهید بگویید که کار شما اشتباه است، به محض گفتن این کلمه، فرد وارد حالت تدافعی میشه و جلوی شما گارد میگیره، بعد منتظر میشه، که شما اولین اشتباه را بکنید، سپس اولین ضربه را به شما وارد میکنه، در برخی موارد  این ضربه آنچنان سخت است، که ممکنه در اعتقادات درست شما خلل وارد کنه.

خوب چطور میشه چنین افرادی را در ابتدا تحمل کرد.

ساده است، کافیه بگی آره اینطوری هم میشه به قضیه نگاه کرد، این حرف باعث میشه که فرد گارد نگیره و هر وقت که خواستید به راحتی جملات خودتونو به قلبش راه بدید، این یکی از تمرینات مهم برای جادوی کلام است.

یادتون باشه، اگر کسی پاش پینه بسته، یک دفعه اونو حموم نمیبرند و با سنگ پا بیوفتند به جونش و شروع به تراشیدن کنند، این کار باعث صدمه دیدن اون فرد شده و دفعه بعد دیگه این شخص هیچ تمایلی برای پاکسازی این پینه ها نداره.
شما باید ابتدا با پماد یا آبجوش یا ... اون پا را آماده کنی تا بتوانی مقدار کمی از اون پینه را برداری، روز اول 1 میلیمتر، روز دوم یکم دیگه و بعد از 1 ماه میبینی، که همه پینه ها را بدون خونریزی برداشتی و فرد هم با علاقه در این سمت شما را کمک کرده.

جادوی کلام میگه، اگر میخواهی صحبتت دلنشین باشه، یکی از راه های اون اینه که نگذاری فرد در مقابل تو جبهه بگیره و بخواد شما را به زمین بزنه.

یا حق

/ 1 نظر / 57 بازدید
سارا

آفرین دقیقا احترام به حقوق و عقیده دیگران